Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Nasza firma

Nasz skład znajduje się na Łodzi przy ulicy Szczecińskiej 6.

Strefa działania

Dowozimy węgiel na terenie Łodzi, Zgierza i Aleksandrowa.

Nasz oferta

Oferujemy najlepszej jakości materiały opałowe z dowozem do klienta.

Oferta


Krzesimir

Krzesimir jest najwyższej jakości paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym.
Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjowanego węgla kamiennego w tym z najlepszych polskich kopalni na Górnym Śląsku. Główną zaletą ekogroszku Krzesimir jest wysoka kaloryczność i stosunkowo mała zawartość popiołu.
Krzesimir produkowany jest z surowca, który poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W procesie tym węgiel uzyskuje odpowiednią granulację tj. 8-25 mm. Podwójny proces sortowania eliminuje z ekogroszku niepożądane frakcje typu miał i nadziarno.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q) około 27 MJG/kg
Zawartość popiołu (A) około 6%
Zawartość siarki (S) około 0,45%
Temperatura mięknięcia popiołu min 1200 C
Uziarnienie (RI) 8-25mm


Eco Power

Eco Power jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.
Eco Power produkowany jest z węgla o granulacji 13-50 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W trakcie procesu pakowania ekogroszek powstały w fazie pierwszego sortowania poddawany jest sortowaniu ostatecznemu, które odbywa się w zadaszonej hali produkcyjnej. Taki proces produkcyjny gwarantuje wyeliminowanie niepożądanych frakcji typu miał lub nadziarno.
Strona internetowa: www.ecopower.bartergaz.pl

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q)około 24 MJG/kg
Zawartość popiołu (A) około 9%
Zawartość siarki (S)około 0,45%
Spiekalność (RI) max 3
Uziarnienie (RI) 8-25mm


Orzech

Orzech jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej we wszystkich piecach zasypowych. Paliwo to uzyskane jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.
Orzech to węgiel o granulacji 50-100 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q) około 24 MJ/kg
Zawartość popiołu (A)około 9%
Zawartość siarki (S) około 0,45%
Spiekalność (RI)max 3
Uziarnienie (RI) 50-90mm


Pellet

Pellet jest drzewnym biopaliwem stałym przeznaczonym do spalania w nowoczesnych kotłach, kominkach oraz palnikach w celu wytworzenia energii cieplnej do potrzeb grzewczych. Zakres jego stosowania jest szeroki: ogrzewanie domków jednorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych, magazynów, hal przemysłowych oraz innych obiektów, które potrzebują energii cieplnej.

Parametry jakościowe:
Średnica 8 mm
Wilgotność około 7%
Wartość opałowa 18 kj/kg
Zawartość popiołu około 1%


Groszek

Groszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w piecach zasypowych. Paliwo to uzyskane jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego.
Charakteryzuje się niską zawartością popiołu i siarki, wysoką wartość opałową.

Parametry jakościowe:
Wartość opałowa (Q) około 24 MJG/kg
Zawartość popiołu (A) około 9%
Zawartość siarki (S) około 0,45%
Spiekalność (RI) max 3
Uziarnienie (RI) 30-50mm

Copyright © 2013- U Górnika | Designed by Free CSS Templates | Darmowe Szablony